1
/3

III Powiatowy Bieg w Szuwarach- 04.10.2020 r.

Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

1 września 81 rocznica II wojny światowej

Zmień wielkość czcionki:

         

81 lat temu 1 września 1939 r., wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. To był początek największej w historii tragedii i ludzkich dramatów, a wszystko przez dwie ateistyczne i antychrześcijańskie ideologie: narodowego i międzynarodowego socjalizmu, które odrzuciły Boga i Jego piąte przykazanie Dekalogu: „Nie zabijaj”. Na skutek tych działań życie straciło 56 milionów ludzi z czego 6 milionów to nasi rodacy, w tym 3 miliony Żydów, którzy stracili życie z rąk niemieckich nazistów w wybudowanych przez nich pośpiesznie obozach zagłady lub leśnych polanach tuż za miastem lub wsią.

W tym szczególnym dniu uczcijmy chwilą ciszy poległych na wszystkich frontach II Wojny Światowej bohatersko walczących o wolność bliskich do ostatniej kropli krwi oraz ofiar niemieckich bestialskich więzień i obozów zagłady. Pamięć o wydarzeniach sprzed 81 lat powinna być dla nas wszystkich wezwaniem do troski o drugiego człowieka i modlitwy o pokój. Musimy wyciągać wnioski z tych bolesnych kart światowej historii. Naszym obowiązkiem jest zachęcać do budowania silnej wspólnoty, a od osób nas reprezentujących w organach na szczeblach samorządowych i rządowych wymagać zawierania i podtrzymywania właściwych sojuszów gospodarczych i wojskowych. Musimy uświadomić sobie że zabiegi dyplomatyczne potrafią mieć siłę większą niż uzbrojone czołgi.

Wybaczamy sprawcom, ale nigdy nie możemy zapomnieć o ich bestialstwie wobec niewinnych narodów. Musimy pamiętamy o naszych bohaterach, o wartościach które głosili i dla których nie wahali się oddać najcenniejszego skarbu- swojego życia składanego w obronie ukochanej ojczyzny. Musimy budować naszą przyszłość na mocnych fundamentach szacunku wobec ludzkiego życia i drugiego człowieka oraz świadomości pełnej odpowiedzialności za swoje czyny, by nigdy więcej nie powtórzył się dramat z II wojny światowej.

westerplatte

IT Paweł Piotrowski

WYDARZENIA W REGIONIE

 
   
Ruszyły zapisy do III Powiatowego Biegu w Szuwarach

 

 


W dniu 9 września 2020r. ruszyły zapisy do III Powiatowego Biegu w Szuwarach.
Bieg w Szuwarach to rekreacyjna impreza sportowa zorganizowana w malowniczych rejonach Jeziora Białego zlokalizowanego na terenie powiatu gostynińskiego. Super atmosfera, piknik z ogniskiem i piękne tereny sprawdzone przez biegaczy z całej Polski.

------------------

Zapisy pod linkiem:

>>>>Zapisy III Powiatowy Bieg w Szuwarach<<<<

>>>>Zapisy Nordic Walking<< ...