Has no content to show!

Wyszukaj

Dzień Seniora w Białotarsku

Zmień wielkość czcionki:

seniorzy2019

Z okazji Światowego Dnia Seniora w niedzielę 23 października 2022r z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Białotarsku w strażnicy OSP Białotarsk odbył się XIII Dzień Seniora pt;Smaczne i zdrowe dary lasów”. Jego celem jest integracja środowiska osób starszych, umocnienie więzi międzypokoleniowej oraz zwrócenie uwagi na osoby po 60 roku życia–na ich zdrowie, jakość życia i problemy z którymi się spotykają.

Seniorzy pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie. Poprzez pokaźny bagaż osobistych doświadczeń, którymi chętnie dzielą się z dziećmi i wnukami kształtują ich charaktery. Kto inny jak nie dziadek opowie wnukom o wojsku, straży pożarnej, sukcesach naszych sportowców i psikusach jakie z kolegami robił po szkole, a babcia przekaże wyjątkowe przepisy kulinarne i skoryguje osobiste dziadka wspomnienia. Osiągnięcie „wieku Seniora” kończy okres aktywności zawodowej, ale rozpoczyna inny-może nawet ważniejszy, okres aktywności rodzinnej. Dzięki nim rodzice mogą pójść do pracy, czy pojawić się na towarzyskim spotkaniu. To właśnie babcia albo dziadek zostają z wnukami, prowadzą je do przedszkola, na plac zabaw czy zabierają do lasu na grzyby. Ukazują najmłodszym zupełnie inny, nieznany i fascynujący dla dziecka świat-świat który zostaje w człowieku do końca życia, a po latach dochodzimy do wniosku, że u babci nawet galaretka była lepsza.

W tym wyjątkowym wydarzeniu które niesie symbol jakim jest pamięć i wdzięczność dlanaszych rodziców i dziadków uczestniczył ks. Piotr Obolewski, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski reprezentując Powiat Gostyniński, Magdalena Dołęga i Janusz Brudnowski przedstawiciele Gminy Gostynin oraz sponsor-partner wydarzenia Lasy Państwowe , a przedstawicielem Nadleśnictwa Gostynin był Pan Nadleśniczy Jacek Liziniewicz.Oprawę artystyczną przygotowała Pani Zenona Radzka, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku oraz zespół pieśni i tańca „Grzybowianki”z Grzybowa.

Tekst; Janusz Brudnowski Wydział Promocji i Rozwoju Starostwo Powiatowe w Gostyninie

Zdjęcia; KGW Białotarsk

logo LsyPństwowe 300dpi

IMG 0412IMG 0417IMG 04181IMG 20221022 171832

 

Janusz Brudnowski