Wyszukaj

Betlejemskie Światło Pokoju 2022

Zmień wielkość czcionki:

 DSC4901

 

Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło wędrówkę po Mazowszu. W tym roku dotarło do Nas 16 grudnia. Hufiec ZHP Gostynin im. Andrzeja Małkowskiego w osobie Komendanta Sylwii Justyńskiej wraz z Zastępcą Komendanta Rafałem Justyńskim przekazali #Światłonadziei Staroście Gostynińskiemu Arkadiuszowi Boruszewskiemu.

Starosta podziękował za przekazane Światło oraz za pomoc świadczoną przez harcerską brać i złożył również świąteczne życzenia wszystkim harcerzom.

Betlejemskie Światełko Pokoju prowadzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez kontynenty i kraje, by ostatecznie dotrzeć do Naszych domów. Harcerze i skauci niosą światło - symbol pokoju oraz pojednania.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski już po raz trzydziesty drugi. Od 1991 r. harcerze przyjmują je od skautów słowackich i roznoszą po całym kraju, niosąc przesłanie pokoju i nadziei. W tym roku zostało Ono przywieziona przez dzieci i młodzież z Hufca ZHP Gostynin im. Andrzeja Małkowskiego z Zakopanego.

Co roku wędrówce towarzyszy inne hasło. Tym razem jest to „Światło dla ciebie”, ma wskazywać nam, że Światło Chrystusa jest także dla nas.

W sposób szczególny chcemy przyjąć Światło dla siebie: do swoich emocji, do swojej służby, do swojej rodziny, do swojego serca.

 

 

 DSC4895 DSC4897 DSC4899

Izabela Ślusarska