POD RĘKĄ

Bezpłatna Pomoc Prawna
Bezpłatna Pomoc Prawna

  -Lista punktów ...

KARTA PARKINGOWA
KARTA PARKINGOWA

Powiatowy Zespół ds. ...

Karta praw pacjenta
Konsultacje Społeczne
Konsultacje Społeczne

Ogłoszenie w sprawie ...

NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...
NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...

Nocna i świąteczna opieka ...

OŚRODKI SZKOLENIA
OŚRODKI SZKOLENIA

OŚRODKI  SZKOLENIA  ...

STACJE KONTROLI
STACJE KONTROLI

  WYKAZ  STACJI  KONTROLI  ...

WFOŚiGW w Warszawie
WFOŚiGW w Warszawie

Dofinansowanie z WFOŚiGW w ...

INFORMACJE POWIATOWE

Terytorialsi złożyli przysięgę w Sierpcu

ter1

 

Terytorialsi złożyli przysięgę w Sierpcu

           W niedzielę, 23 lutego br.  na stadionie miejskim w Sierpcu ponad 100 żołnierzy ochotników 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. Był to ostatni, najważniejszy moment szkolenia podstawowego.  Podczas przysięgi po raz pierwszy w historii brygady,  promowani zostali na pierwszy stopień podoficerski, kadeci kursu podoficerskiego SONDA . Starostę Gostynińskiego podczas przysięgi reprezentował Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Gostyninie Pan Jacek Nowicki.

             Wśród żołnierzy - ochotników przysięgających na sztandar w jednym szeregu stanęli  Terytorialsi, którzy na co dzień wykonują różne zawody.

Przygoda z mundurem dla żołnierzy - ochotników, rozpoczęła się 8 lutego, kiedy to zgłosili się do 6 Mazowieckiej Brygady, by odbyć szkolenie podstawowe. Przez ponad dwa tygodnie uczestniczyli w intensywnych zajęciach prowadzonych na terenie 65 batalionu lekkiej piechoty w Pomiechówku. Słowa przysięgi wojskowej wypowiedziane pozwoliły im  stać się żołnierzami Wojska Polskiego.

W batalionie służą ochotnicy, którzy są mieszkańcami powiatów Mazowsza i zgłosili się do Wojskowych Komend Uzupełnień w Warszawie, Płocku, Radomiu oraz Garwolinie  – wśród nich mieszkańcy Powiatu Gostynińskiego.

Wszyscy żołnierze dzisiejszej uroczystości rozpoczną teraz trzyletni okres szkolenia, które będzie prowadzone w formie comiesięcznych, dwudniowych szkoleń rotacyjnych.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
 im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi  pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Biuro ZK.

fotografie dzięki Extra Sierpc.

 

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym

TOGA

Prezes Sądu Rejonowego w Gostyninie i Prokuratura Rejonowa w Gostyninie informuje, że w dniach 21 - 28 lutego 2020r trwa "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym".

 

 

Aplikacja Alarm 112

apka

Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

W Alarm112 możliwe jest  poprzez wybór odpowiednich piktogramów określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna.

Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia służb ratunkowych.

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej Alarm112 należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji.

Aplikacja mobilna Alarm112 dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

Pamiętaj! Korzystaj z aplikacji mobilnej Alarm112 tylko w sytuacji zagrożenia!

Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie!

Gdy zgłaszasz zdarzenia, które nie są alarmowe, w tym samym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.

Kwalifikacja wojskowa 2020 rozpoczęta

komi3

Kwalifikacja wojskowa 2020 rozpoczęta

        W dniu 10 lutego 2020 r. rozpoczęła się na terenie powiatu gostynińskiego kwalifikacja wojskowa. W inauguracji wziął udział Pan Arkadiusz Boruszewski – Starosta Gostyniński  i Pan ppłk Piotr Staniszewski  - Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku.  Obowiązkiem stawienia się przed komisją lekarską objęci są mężczyźni, którzy w tym roku kalendarzowym kończą dziewiętnaście lat. W tym roku objętych obowiązkiem stawienia się przed Komisję w Gostyninie jest prawie 300 osób. Również w tym roku jest możliwość spotkania się z żołnierzami z Jednostki Wojskowej 37 Sochaczewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej i z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z Płocka, z którymi młodzi mężczyźni mogą rozmawiać o przebiegu służby i zapoznać się z ich wyposażeniem indywidualnym oraz obsługiwanym sprzętem.
Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa

Odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego -

przewok

W dniu 30 stycznia 2020 r. odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego.
Obradom przewodniczyła Pani Katarzyna Osowicz- Szewczyk Przewodnicząca Rady Powiatu.

Rada Powiatu przyjęła Sprawozdanie Starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2019.

oraz podjęła uchwały:

- Nr XVI/100/2020 w sprawie delegowania przedstawicieli do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

- Nr XVI/101/2020 w sprawieuchwalenia kierunków działania Zarządu Powiatu na rok 2020.

- Nr XVI/102/2020 w sprawiewyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości położonej w obrębie 0011 Gorzewo, gmina Gostynin, oznaczonej jako działka numer 14, stanowiącej własność Powiatu Gostynińskiego na rzecz dotychczasowego dzierżawcy na okres 3 lat.

- Nr XVI/103/2020 w sprawie ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat w 2020 r. za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Powiat Gostyniński.

- Nr XVI/104/2020 w sprawiezmiany załącznika Nr 1 do Statutu stanowiącego Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXV/117/2016 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 28 grudnia 2016 r.

- Nr XVI/105/2020 w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę nieruchomości od Skarbu Państwa na rzecz Powiatu Gostynińskiego na cel publiczny.

- Nr XVI/106/2020 w sprawie zmiany Statutu Powiatu Gostynińskiego.

- Nr XVI/107/2020 zmieniającą uchwałę nr II/10/2018 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie wyboru składu osobowego Komisji stałych Rady Powiatu Gostynińskiego w tym Przewodniczących Komisji.

- Nr XVI/108/2020 w sprawie przyjęcia planów pracy Komisji Stałych Rady Powiatu Gostynińskiego na rok 2020,

- Nr XVI/109/2020 w sprawie zmiany Statutu Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie.

oprac. Biuro Rady

INFORMACJE POWIATOWE

Terytorialsi złożyli przysięgę w Sierpcu

 

Terytorialsi złożyli przysięgę w Sierpcu

           W niedzielę, 23 lutego br.  na stadionie miejskim w Sierpcu ponad 100 ...

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym

Prezes Sądu Rejonowego w Gostyninie i Prokuratura Rejonowa w Gostyninie informuje, że w dniach 21 - 28 lutego 2020r trwa "Tydzień ...

WYDARZENIA W REGIONIE

 
   
XVII Sesja Rady Powiatu - 2020
Proponowany porządek obrad - XVII Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego.
Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie
  Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie Informacja prasowa z dnia 07.02.2020 r. Najpopularniejszym dzielnicowym roku 2019 został ...
Kwalifikacja Wojskowa 2020 rok
    Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 na terenie Powiatu Gostynińskiego odbywać się będzie w okresie od 10 lutego do 21 lutego 2020 r. ...

SAMORZĄD MAZOWIECKI

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie ...
ARiMR: Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa Rolnicy, którzy chcą ...
III Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju
     III Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju,  odbędą się w dniu  26 lutego 2020 roku  w ...

Nasz adres

  • Starostwo Powiatowe w Gostyninie,
  • 09-500 Gostynin, ul. Dmowskiego 13
  • tel. 24. 235 79 77, fax: 24. 235 79 85 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ZAPYTAJ STAROSTĘ

Email:
Temat sprawy
Informacja, zapytanie dla Starosty
Wpisz poniżej cyfry 345