W poniedziałkowe przedpołudnie, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie na ręce Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego oraz Wicestarosty Marii Wróblewskiej nastąpiło uroczyste przekazanie albumu pt.: „Rzeźby” autorstwa Pan Stanisława Augustyniaka.

W książce Pana Stanisława znajduje się cały 20-letni dorobek artystyczny. Znajdziemy w niej fotografie prac wykonane przez autora, najczęściej w miękkim i plastycznym drzewie lipowym, o tematyce głównie ludowej i sakralnej: płaskorzeźby, figurki, kapliczki, które znajdują się na terenie Gostynina i okolic, wykonane ręcznie przez artystę, jak również dyplomy, podziękowania odznaczenia za pracę społeczną m.in.: „Zasłużony dla miasta Gostynina”, „Zasłużony dla miasta Żnina” oraz za dzielenie się swoją pasją, prowadząc pokazy rzeźby w szkołach i przedszkolach otrzymując szereg podziękowań od instytucji, organizacji oraz placówek oświatowych, Starosty Gostynińskiego, miasta Gostynina oraz Gminy Gostynin.

Jak mówi pan Stanisław – „Jedynym sposobem by dokonać czegoś wielkiego jest kochać to co się robi”.

W uznaniu twórczego dorobku Pana Stanisława, rzeźbiarza z pasją i zamiłowaniem, serdeczne podziękowania za całokształt twórczości przekazał podczas spotkania Starosta Gostyniński wraz z Wicestarostą, wręczając artyście pamiątkę z dedykacją na okoliczność wydarzenia wydania książki autorstwa własnego.

W spotkaniu udział wzięli również kierownicy jednostek, z którymi na co dzień współpracuje Pan Stanisław: Pani Monika Kuźnicka Dyrektor Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie oraz Pan Łukasz Ciesielski Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie.