ff

---------> Więcej informacji tutaj

Powrót na stronę główną

Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

czerwony krzyż

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca – to od lat obchodzone święto pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w tą piękną idee. Corocznie z pomocą docierają do ponad 160 milionów potrzebujących na całym świecie. Poprzez moc niesionego humanitaryzmu ratują ludzkie życie oraz łagodzą cierpienie powstałe w wyniku klęski naturalnej, konfliktu zbrojonego czy wywołanej działalnością człowieka. Wolontariusze oraz pracownicy Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca śpieszą z pomocą wszystkim jej oczekującym bez względu na ich kolor skóry, wyznanie czy poglądy.

W obecnej chwili, gdy świat walczy z koronawirusem, 14 milionów wolontariuszy na całym świecie pomaga seniorom, osobom samotnym, przebywającym w kwarantannie, czy izolacji ze względu na swój stan zdrowia – robią dla nich zakupy, realizują recepty, pomagają załatwić codzienne sprawy. Często są jedynymi osobami z którymi ich podopieczni mają kontakt i mogą swobodnie porozmawiać, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, troskami oraz radościami dnia.

 

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

 DSC3525

W dniu 7 maja br. odbyło się robocze spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Starostę Gostynińskiego Pana Arkadiusza Boruszewskiego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb i samorządowców z terenu powiatu gostynińskiego.

Tematem spotkania było omówienie obecnej sytuacji w związku

z wystąpieniem ogniska – wirusa H5N8 we wsi Kleniew Gmina Gostynin.

Marek Sankiewicz - Powiatowy Lekarz weterynarii przekazał, iż na obecną chwilę procedury w zakresie likwidacji ogniska zostały wprowadzone.

Przedstawione zostały wszystkim służbom i samorządom zadania.

Powiatowy Lekarz Weterynarii zaleca hodowcom drobiu trzymanie ptaków w zamkniętych budynkach i nie wypuszczanie ich na zewnątrz, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z wirusem.

Biuro ds. Zarządzania

Kryzysowego i Bezpieczeństwa

 

 fot. Witold Modrzejewski

 

Podziękowania dla GDDKiA

fotka droga96052021

Podziękowania dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie.

Po interwencji Starosty Gostynińskiego u Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie, w związku z licznymi skargami mieszkańców Powiatu Gostynińskiego na przepustowość pojazdów samochodowych poruszających się drogą wojewódzką w kierunku Gostynina i Szczawina Kościelnego (skrzyżowanie drogi krajowej nr 60 z dróg wojewódzką nr 573 w m. Gostynin), przyczyna została usunieta.

Dziękuję za szybką reakcję oraz usunięcie przyczyny awarii sygnalizacji świetlnej. Wierzę, że skrzyżowanie to zostanie objęte już bieżącą analizą, odnośnie przepustowości ruchu drogowego, aby w przyszłości nie dochodziło do utrudnień w poruszaniu się na tym odcinku drogi.

Starosta Gostyniński

Arkadiusz Boruszewski

 

 

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

BRD

             6 maja to dzień, który został ustanowiony przez Komisje Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a  jego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach. Bezpieczna jazda – zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem to jedyny sposób na zmniejszenie liczby wypadków na europejskich drogach.

              Stan bezpieczeństwa na polskich drogach z roku na rok ulega systematycznej poprawie mimo to, Polska nadal zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o liczbę osób zabitych w wypadkach drogowych.

            Dlatego, w tym dniu przypominam wszystkim użytkownikom dróg, również dzieciom i młodzieży, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy mamy na nie wpływ uczestnicząc w ruchu drogowym jako piesi oraz kierujący pojazdami.

Starosta Gostyniński

Arkadiusz Boruszewski

Przypomnienie o warsztatach KGW

179002775 304831421129268 7347613753179876204 n
 
Uprzejmie przypominamy,
Drogie Gospodynie z Powiatu Gostynińskiego w dniu 15 maja 2021r. o godzinie 10.00, specjalnie dla Was odbędzie się szkolenie warsztatowe, które może pomóc usprawnić działanie KGW w czasie pandemii (i po jej zakończeniu).
Liczba miejsc ograniczona - zapisy tylko drogą mailową pod adresem: szkolenia@fundacjawespol️.pl

Komunikaty COVID-19 z Powiatu Gostynińskiego

 
   
Ogłoszenie Starosty Gostynińskiego z dnia 22 marca 2021 r.Ogłoszenie Starosty Gostynińskiego z dnia 22 marca 2021

-------------------------------------------

Szanowni Państwo, działając na podstawie § 21 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 512) kierując się bezpieczeń-stwem mieszkańców i pracowników Starostwa oraz mając na względzie zachowanie wymogów sanitarnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i osób obsługiwanychinformuję, że w Starostwie Powiatowym w Gostyniniebezpośrednia obsługa obywateli odbywa się z ograniczeniami oraz z ...