W minioną niedzielę tj. 1 października 2023 r.  GOK w Szczawinie Kościelnym obchodził swoje 10-lecie działalności. Z tej okazji Dyrektor Gok-u Pani Ewa Chodorowska - niezwykle przedsiębiorcza, operatywna i sympatyczna osoba, zorganizowała wydarzenie, podczas którego można było przekonać się zarówno o jej zaangażowaniu w pracę, jak i całego zespołu tak pracowników, instruktorów jak i działających przy GOK-u zespołów i sekcji.

Podczas uroczystości na scenie przed GOK-iem wystąpiły działające przy Ośrodku Kultury: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, Klub Tańca Towarzyskiego "Pasja", Klub seniora oraz gościnnie Dzieci Płocka. W spotkaniu udział wzięły również Kobiety w Centrum Mazowsze Północ, wśród których były kobiety z regionu gostynińskiego, występujące w roli ambasadorek profilaktyki raka piersi.

Całe wydarzenie poprowadziła Pani Dyrektor GOK-u, która po zakończeniu części artystycznej dziękowała zaproszonym gościom, wśród których byli m.in.: Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska reprezentująca w tym dniu również Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, która w jego imieniu wręczyła dla GOK w Szczawinie Kościelnym z okazji jubileuszu Medal Pamiątkowy Pro Masovia. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu gostynińskiego, z Miasta Gostynina i gospodarze Gminy Szczawin Kościelny – Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak, Przewodniczący Rady Gminy Roman Wojciechowski, radni gminni oraz Sekretarz gminy Zbigniew Filipiak, do których Dyrektor również skierowana serdeczne podziękowania za współpracę. Specjalne podziękowania popłynęły również do współpracowników, zaprzyjaźnionych organizacji oraz sekcji działających przy placówce i wszystkich, którzy pomagają na co dzień okazując serce i życzliwość.

Przy takiej okoliczności jaką są urodziny nie mogło zabraknąć tortu.

Gwiazdą wieczoru był zespół Future Folk Stanisław Karpiel-Bułecka.