Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowie rozpoczęli swój nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny na zaproszenie Miasta Ciechanów wygłosił prof. Jerzy Bralczyk, wybitny językoznawca, któremu Rada Miasta w sierpniu w 2023 r. nadała honorowe obywatelstwo Ciechanowa. Prof. Bralczyk po raz kolejny udowodnił, że jest w świetnej formie. Z powszechnie znanym poczuciem humoru zaprezentował wykład, a właściwie wygłosił komentarz dotyczący języka międzypokoleniowego, aktualnego doboru słów, spłycania języka polskiego czy wręcz posługiwania się skrótami myślowymi.  

Na uroczystości obecny był wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który wyróżnił liderów środowisk senioralnych w Ciechanowie. Zaszczyt i przyjemność udziału w wydarzeniu miał również Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowie ma już prawie 300 członków - mieszkanek i mieszkańców w wieku 60+, którzy pragną rozwijać swoje pasje, zdolności i zainteresowania. Przy wsparciu samorządu Ciechanowa UTW organizuje spotkania naukowe i wykłady, lektoraty językowe, zajęcia ruchowe.