Powiat Gostyniński już po raz szósty był współorganizatorem biegu na dystansie 10 km wokół Jeziora Białe. Jest to bieg dla wytrawnych biegaczy i miłośników ruchu na świeżym powietrzu oraz dla amatorów nordic walkingu na dłuższe odległości. Trasa biegu oraz warunki panujące na trasie są wyzwaniem dla uczestników, a  „pokonanie” jej daje ogromną satysfakcję i dumę wszystkim uczestnikom.

Najliczniejszymi uczestnikami od kilku edycji Biegu w Szuwarach są osoby w dużej mierze spoza terenu powiatu gostynińskiego. Jest nam niezmiernie miło gościć zaprzyjaźnionych biegaczy, dzielących się swoimi doświadczeniami, bo relacje z nimi są wspaniałe. Wdzięczność tych osób za organizację, otrzymane „pakiety startowe”, atmosferę podczas biegu i po biegu, wspólne biesiadowanie przy grochówce i grillu, jest dla nas paliwem do tego, aby organizować to wydarzenie w kolejnym roku. Nie brakuje od wielu jego uczestników miłych słów pod naszym adresem.

Organizując corocznie Bieg w Szuwarach dokładamy w miarę swoich możliwości wszelkich starań, aby zawodnicy mieli zapewnione zarówno dobre wrażenia z samego biegu jak i po biegu przy biesiadzie, nie zapominając o tym, aby wracając do swoich domów pozostały nie tylko pamiątki w postaci gadżetów, które zawodnicy otrzymują tuż przed startem, ale również wiele miłych wrażeń oraz wspomnień. Niestety przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia może dojść do zdarzeń, na które nie ma wpływu Organizator. Celem organizacji naszego wydarzenia jest przede wszystkim integracja oraz popularyzacja imprez sportowych, zgodnie z zadaniami powiatu i taki cel został osiągnięty.

Krytykę i uwagi zamieszczane w internecie, nawet przez tych z Państwa, którzy nie uczestniczyli tak w biegu, jak i w wydarzeniu przyjmujemy.

Nie myli się ten, kto nic nie robi. Wszelkie wynikłe niedomówienia zostaną omówione w bezpośrednich rozmowach z osobami, których sprawa dotyczy. Dla nas najistotniejszy jest fakt, że zdecydowanie więcej osób jest wdzięcznych i zadowolonych z naszego biegu, co wyrażane jest bezpośrednio, dziękują nam za organizację wydarzenia.

Po przeanalizowaniu sytuacji, wracamy do Państwa za rok bogatsi o nowe doświadczenia, mądrzejsi i bardziej zdeterminowani do udowodnienia, że można się bawić i cieszyć naszym wydarzeniem.