DSC2188

 

W dniu 9 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Gostyninie zebrała się Komisja w sprawie oceny prac – fotografii przedstawionych przez uczniów szkół z terenu powiatu gostynińskiego w XII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie”, organizowanego przez Starostę Gostynińskiego.

Do konkursu złożonych zostało 86 fotografii, wykonanych przez 37 uczniów.

W kategorii – Szkoły podstawowe klasy I – IV wpłynęły 22 zdjęcia wykonane przez 10 autorów. Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsca – Hanna Tomaszewska za zdjęcie „Aleje wierzb mazowieckich”,

II miejsca – Magdalena Wilińska za zdjęcie „Mak”

III miejsca – Zuzanna Tomaszewska za zdjęcie „Dolina Skrwy Lewej”.

Wyróżnienia przyznano: Karolowi Woźniakowi za zdjęcie „Motyl”, Ksawierowi Jendrzejewskiemu za zdjęcie „Żuk leśny” oraz Julii Wichrowskiej za zdjęcie „Las”.

W kategorii – Szkoły podstawowe klasy V - VIII spośród 18 autorów, którzy złożyli 44 zdjęcia Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsca – Oliwię Witczak za zdjęcie „Kłos”,

II miejsca – Lenę Katarzynę Kiełbasa za zdjęcie „Słońce w lesie”,

III miejsca – Antoniego Szczepańskiego za zdjęcie „Poranne rozmyślania”.

W tej kategorii wyróżnienia przyznano: Wiktorii Dymczak za zdjęcie „Rezerwat Przyrody Dybanka”, Szymonowi Jasińskiemu za zdjęcie „Żniwa”, Antoniemu Łompieś za zdjęcie „Dolina Przysowy”, Alicji Krawczewskiej za zdjęcie „Nad stawem” oraz Mai Miler za zdjęcie Wśród bluszczu – kowal bezskrzydły”.

W kategorii – Szkoły ponadpodstawowe spośród 9 autorów, którzy złożyli 20 zdjęć Komisja konkursowa wytypowała następujących laureatów:

I miejsca – Martę Majewską za zdjęcie „Wyprawa w nieznane”,

II miejsca – Marię A. Maślankowską za zdjęcie „Na przekór wszystkiemu”,

III miejsca – Julię Złotowską za zdjęcie „Łabędzie nieme”.

Wyróżnienia przyznano: Małgorzacie Dylik za zdjęcie „Zachód słońca”, Nikoli Olejniczak za zdjęcie „Bratoszewo” oraz Łukaszowi Kiełbasa za zdjęcie „Las – jezioro w Olszynie”.

O miejscu i terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Ze względu na wysoki poziom prac zaprezentowanych przez uczniów kategorii „Szkoły podstawowe klasy V – VIII” Komisja zdecydowała o przyznaniu dwóch dodatkowych nagród wyróżnienia w tej kategorii.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

 DSC2191