01

 

W dniu 22 listopada 2023r. w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyninie przy ulicy Ozdowskiego 1a, odbył się  „dzień otwarty” ośrodka.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otworzył przede wszystkim swoje podwoje  dla odwiedzających, poszukujących ciekawego miejsca dla siebie lub swoich bliskich. Podopiecznymi PŚDS mogą zostać  osoby dorosłe z niepełnosprawnościami,  które nie mają alternatywy  na swój wolny czas, a także  chcący  poznać ciekawych ludzi. Na spotkanie  z podopiecznymi oraz odwiedzającym  zostali zaproszeni także Starosta Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Maria Wróblewska, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili placówkę.
Pani Dyrektor Monika Kuźnicka zaprezentowała specyfikę pracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30-14.30 i są bezpłatne.  Dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową zapewniony jest transport. Ponadto w ramach oferowanych usług, uczestnicy otrzymują jeden ciepły posiłek a także wsparcie psychologa. Wykwalifikowani terapeuci prowadzą dla podopiecznych zajęcia usprawniające ruchowo z rehabilitantem. Uczestnicy w poszczególnych sekcjach mogą odkrywać bądź rozwijać swoje pasje. Dostępne są pracownie: muzyczno-teatralna, komputerowa, ogrodnicza, plastyczno-artystyczna, krawiecko-hafciarska i kulinarna. Odwiedzający zostali oprowadzani przez Panią Dyrektor po wszystkich pomieszczeniach i przekonali się, że podopieczni PŚDS są z terenu Powiatu Gostynińskiego.

Podopieczni placówki z entuzjazmem,  pomimo dzielącej ich niekiedy odległości z niesłabnącym zaangażowaniem tworzą wspólnotę Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, dobrze się tam czują i wiedzą,  iż mogą liczyć na pomoc, rodzinną atmosferę a także przekonują się, iż  w każdym wieku warto w siebie inwestować.

Na zakończenie dnia otwartego przybyli goście, obejrzeli prezentację multimedialną z ostatnich działań oraz wyjazdów, które odbyli podopieczni a były to min: wyjazd do Państwowego Zespołu  Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach, wyjazd do Teatru Dramatycznego in. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czy wycieczka do Pragi wspólnie z uczestnikami z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz DPS.

Jeśli jesteś zainteresowany pobytem bliskiej Ci osoby w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy ul. Ozdowskiego 1a w Gostyninie, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: (24 369-69-70)

 

02

03

04

05

06

07

 

09

11

13

14

15

16